Zažij skialpy – nový sportovní projekt pro každého

Letos v prosinci spatří světlo světa nový a jedinečný sportovní projekt z dílny Petr Čech Sport s názvem Zažij skialpy! Přijeď se na akce – Zažij skialpy na Medvědíně, Zažij skialpy na Plešivci a Zažij skialpy ve Svatém Petru. 

Skialpy zažívají obrovský boom, který byl v minulém roce způsoben mimo jiné pandemií. Člověk je tvor kreativní a nebaví ho sedět doma, útěk do hor pro pořádné zážitky je proto ideální cestou si odpočinout od pracovních i jiných starostí. Jednoduše jsme všichni hledali nové aktivity, u kterých se dá zrelaxovat v přírodě s partou kamarádů, a skialpy se tak staly novou výzvou. Chceme tento současný trend podpořit a zároveň klást důraz na bezpečný pohyb lidí ve volné přírodě i po sjezdovkách a limitovat riziko nehod, které se stávají zejména kvůli zanedbání základních pravidel. Pohyb v horách je krásná věc, ale je důležité vědět, jak se správně chovat.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

V rámci úvodního ročníku Zažij skialpy jsou naplánované tři akce, u nichž využíváme lokalit vyzkoušených z projektu Stopa pro život: Špindlerův Mlýn – Medvědín, Plešivec – Krušné hory, Špindlerův Mlýn – Sv. Petr. Trasy budou připravené jak pro závodníky, tak i pro amatéry a děti – zkrátka kohokoliv, kdo si chce užít čerstvý vzduch. Těšit se můžete také na přednášky Horské služby. Společný cíl je jasný – Zažít skialpy.

KDY SE AKCE USKUTEČNÍ?

Špindlerův Mlýn – Medvědín, 17.–18. 12. 2021

PÁTEK 17. PROSINCE

Stěžejním cílem našeho projektu je informovat, vzdělávat, rozšiřovat znalosti o skialpinismu a podpořit tak bezproblémové vztahy mezi všemi skupinami v horském prostředí a bezpečný pohyb v přírodě. Díky vstřícným krokům Skiareálu Špindlerův Mlýn bude v pátek v čase 16:00–19:00 umožněno vyšlápnout si červenou sjezdovku od spodní stanice lanovky Medvědín, a to naprosto bezpečně bez možnosti střetu s rolbou, skútrem či vyhýbání se pracujícím sněžným dělům. Jedná se o vyjímečnou příležitost, kdy skiareál toto povolil. Znovu se to už opakovat nebude a ty tak máš šanči zažít něco skutečně jedinečného!

Nevybíráme startovné, neorganizujeme hromadný výšlap. Je na každém, kdy a s kým si tuto jedinečnou a naprosto bezpečnou aktivitu vyzkouší. Není potřeba se nikde registrovat, stačí pouze využít možnosti, kterou společně se skiareálem poskytujeme.

SOBOTA 18. PROSINCE

V sobotu vás jistě na skialpy vyrazí spoustu. V časovém okně 9:00–12:00 se budeme pohybovat pod černou sjezdovkou Medvědín, kde si můžete vyzvednout svou sportovní čelenku Zažij skialpy – stačí se o ni přihlásit. Opět rádi poradíme s výbavou a pomůžeme se servisem. Na skialpy však vyráží každý sám či se svou partičkou kamarádů. Chceme dát vyznavačům skialpinismu i ostatním návštěvníkům hor vědět, že začínáme něco nového a do budoucna se na nás můžou obrátit. Je nutné podotknout, že trasa nevede po sjezdovce, v této době jsou sjezdovky vyhrazené pouze lyžařům.

Celé dopoledne zde bude také k dispozici servis skluznice lyží. Lyže vám naparafínujeme, vykartáčujeme či uděláme základní strukturu, ať jste na sezonu připraveni.

Plešivec – Krušné hory, 12. 2. 2022
Můžete využít úschovny, převlékárny a ohřát se ve velkokapacitním vyhřívaném stanu. Trasa je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Vyhlášení proběhne odpoledne.

Špindlerův Mlýn – Svatý Petr, 12. 3. 2022
Poslední zastávka nabídne opět propojení se seriálem Stopa pro život a její akcí Krkonošská 70. Trasa povede přes hřebeny Krkonoš, její přesnou podobu brzy zveřejníme. Pokud s vámi vaše drahá polovička nebo kamarád či kamarádka nechce na skialpy, může si zazávodit na běžkách, nebo opačně. Účastnící budou moci využít veškerého zázemí včetně vyhřívaného stanu.

Těšíme se na vás!

2021-12-10T10:12:45+00:00