Zajímavosti v okolí Kvildy: sněžnice, povidloň, frgály, minipivovar a skvělé běžkařské trasy

Pravidelné tipy na výlety vás tento týden pozvou na Šumavu, dějiště Šumavského skimaratonu. Připravili jsme je pro vás ve spolupráci s cestovní kanceláří CzechTourism a projektem Česko jede.

Šumavou na běžkách
Celodenní výlet ze Zadova na Kvildu je naprostá klasika běžeckého lyžování na Šumavě. Trasa vede centrální a nejvyšší částí šumavských plání, kde často trénovala Kateřina Neumannová.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/sumavou-na-bezkach—ze-zadova-na-kvildu.aspx

Kvilda
Nejvýše položená obec v Česku v nadmořské výšce 1065m. V jejich středu a zároveň na trase kašperskohorské větve solné Zlaté stezky kdysi vznikly 2 obce Kvilda a Horská Kvilda. Kdo navštívil pramen Vltavy nebo Jezerní slať, určitě obě zná. Při návštěvě Šumavy určitě stojí za návštěvu cukrárny nebo muzea mapující historii obou Kvild a zaniklých obcí, samozřejmostí jsou běžecké trasy a sjezdové svahy.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/Kam-pojedete/Sumava/Sumava/Kvilda.aspx

Pekárna a Minipivovar na Kvildě
Pokud se nacházíte v těchto končinách, určitě nezapomeňte navštívit vyhlášenou pekárnu. V útulné a voňavé pekárně můžete ochutnat netradiční pečivo, jako jsou borůvkové frgály, koblihy a nejrůznější kolečka s nugátovou, malinovou ale také třeba pomerančovou náplní. Specialitou podniku je však povidloň, cože je dezert z odpalovaného těsta pomazaný povidly s pořádnou čepicí tvarohu, jogurtu a zakysané smetany. V pekárně ještě naleznete minipivovar, který určitě také stojí za okoštování.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/pekarna-na-kvilde.aspx

Šumavou na sněžnicích
Sněžnice jsou novým fenoménem, který během posledních let turisté objevují. Správa NP Šumava proto každoročně připravuje během zimní sezóny pro zájemce výlety. Výletní trasy jsou maximálně 5 km dlouhé a nejsou nijak náročné. Sněžnice si samozřejmě můžete vypůjčit. Ale je třeba si výlet rezervovat předem.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/sumavou-na-sneznicich—vylety-prirodou-se-spravou.aspx

Pěší turistika
Putování zimní krajinou, křupající čerstvý sníh, svěží čerstvý vzduch. Podél turistických cest stojí nespočet hostinců a chat s občerstvením, kde si můžete v příjemném prostředí odpočinout. Můžete se vyndat na Srní, Prášily, Modravu, Borovou Ladu a mnohé další.


Zdroj: http://www.cestujemesumavou.cz/zimni-pesi-turistika

2019-02-20T10:19:54+00:00