Výsledky – Jilemnická 50 ZPMV ČR 2019 – sobota

Vítězi sobotní, sněhem zasypané, pětadvacítky volným stylem se na krkonošské Roudnici stali Adam Matouš a Marie Rysulová, oba dva zástupci domácího pořádajícího klubu ČKS SKI Jilemnice. Součástí prvního víkendového dne Jilemnické 50 ZPMV ČR byly dále závody na 10 km volně a dětské závody.

Adam Matouš (ČKS SKI Jilemnice), 1. místo 25 km volně: „Podmínky dnes byly opravdu těžké. Do rána napadlo několik centimetrů sněhu a i během závodu poměrně vydatně sněžilo, takže se špičky lyží zapichovaly do sněhu a to bylo nepříjemné. Sníh byl ale skluzný, odjíždělo to dobře. Do závodu jsem šel s taktikou, že se pokusím odjet hned od začátku. To se mi povedlo. Spolu se mnou jel i Honza Čech. Postupně mi ale přestal stačit, tak jsem jel na čele sám. Často jsem se ohlížel za sebe, jak jsou na tom soupeři, a náskok si kontroloval. Neměl jsem ani obavy, že by mi došlo. S výsledkem i výkonem jsem spokojený. Zítra do stopy nastoupím znovu, postavím se na start pětadvacítky klasickým stylem.“

Adam Matouš

V neděli 27. 1. jsou na pořadu dne závody klasickou technikou na 25 a 10 km. Startuje se od 10:00 nejdelší distancí. Kdo by se chtěl do závodů ještě přihlásit, má možnost na místě od 8:30 – 9:30. Více o programu Jilemnické 50 ZPMV ČR najdete ZDE.