Výsledky ČT Šumavský skimaraton 2019 – neděle

Klasický Šumavák zná své vítěze. Na královské 45 km trati zvítězil domácí mladík ze SKI klubu Šumava Tomáš Kalivoda, mezi ženami Anna Kožíšková z týmu Salomon-Atomic Mercedes-Benz.

Tomáš Kalivoda (SKI klub Šumava) 1. místo, 45 km CT: “Dlouhého Šumaváka jsem ještě nikdy nejel. Před startem jsem si říkal, že to zkusím a buď to vyjde a nebo ne. A vyšlo to úplně nad moje očekávání. Z vítězství mám velkou radost! Jako jeden z mála z čela závodu jsem zvolil lyže s klasickou mázou stoupacími vosky. Musím pochválit kluky z týmu, že mi lyže skvěle připravili. V těchto podmínkách, kdy sníh byl zmrzlý a velmi agresivní, podklad velmi tvrdý, bylo až neuvěřitelné, že mi máza vydržela po celou dobu závodu. V první půlce, kdy jsme na čele jeli ve třech, jsem klukům, co jeli na hladkých, v pohodě stačil. Dokonce jsem jim párkrát poodjel, ale sjeli si mě. Rozhodující byl dlouhý výjezd na Černou Horu, kde jsem byl ve velké výhodě. Lyže mi nádherně stoupaly, sil jsem měl ještě dost. Tam se naše trojice nadobro roztrhala. V následném sjezdu k Pramenům Vltavy jsem se pro jistotu ohlížel za sebe, jak na tom jsem, ale bylo to dobré. Náskok se sice trošku ztenčoval, ale já si věřil, že do cíle už to udržím. Neuvěřitelné…”

Vítězný Tomáš Kalivoda

Michal Francke (Žižkovští tygři), 2. místo, 45 km CT: “Smekám před vítězem. On, jako jediný, dnes skutečně lyžoval. Ta naše soupaž na hladkých lyžích je spíše parodie lyžování, ale co naplat, když je to rychlejší. Dnes kupodivu nebyla, velká poklona Tomášovi!”

Anna Kožíšková (Salomon-Atomic Mercedes-Benz) 1. místo ženy, 45 km CT: “Nádherný závod! Nedělám si srandu, opravdu jsem nadšená! I když dnes byly na trati těžké podmínky, mně se jelo báječně! Jsem tu podruhé, loni se mi podařilo vyhrát, letos taky. 🙂 Oproti loňsku, kdy jsem většinu závodu odjela sama a nikoho jsem k sobě neměla, tak letos jsem pořád jela s nějakými chlapy ve skupince. Jak já si to užívala! Strašně rychle mi to utíkalo. Obávaný výjezd na Černou Horu jsem vyjela ani nevím jak. Koukala jsem a já už byla nahoře, pořád jsem ještě čekala, že to bude stoupat dál… No paráda, Šumavu mám fakt ráda! :-)”

Anna Kožíšková

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Podrobnou reportáž a fotogalerii připravujeme na pondělí.

ČT Šumavský skimaraton 2019 – neděle

45 km CT

23 km CT

Foto: Miloš Lubas

2019-02-24T16:24:15+00:00