Výsledky ČT Šumavský skatemaraton 2019 – sobota

Vítězi sobotního hlavního závodu na 46 km volnou technikou při ČT Šumavském skimaratonu se stali Lukáš Kristejn a Andrea Klementová.

Sobota je na Stopě pro život tradičně ve znamení dětských závodů a závodů volným stylem – bruslením. Ani na Šumavákovi tomu nebylo jinak. V pravé poledne se do startovního koridoru postavili účastníci nejdelšího běhu na 46 km, který se jel na dvou identických, třiadvaceti kilometrových okruzích. Čtvrt hodinu poté odstartoval závod na 23 km.

Děti…

… a skatemaraton

Po nočních mrazech značně zmrzlá trať dávala tušit, že se pojede pekelně rychlé tempo. A také že se jelo! Účastníci královské šestačtyřicítky to hned od startu potvrzovali. Stačily jen dvě hodiny, jedna a půl minuta jízdy a diváci v cílovém prostoru se dočkali vítěze. Stal se jím, trochu překvapivě, osamocený Lukáš Kristejn (Rossignol Racing Team). Průběh závodu totiž spíše napovídal, že v cíli se o vítězství popere hned trojice závodníků, ve které byl kromě Lukáše ještě Andreas Weishäupl GER (Adidas xcs team) a Petr Javůrek (Kasper Swix Team). Na divácky vděčný spurt ale nakonec nedošlo. Lukáš Kristejn nechtěl čekat až do cílové rovinky, několik kilometrů před cílem vzal vše na sebe a závod rozhodl.

Start závodu na 46 km 

12 km před cílem nebylo o vítězi ještě rozhodnuto. Trojice zleva: Weishäupl, Javůrek a Kristejn. 

Lukáš Kristejn (Rossignol Racing Team), 1. místo, 46 km FT: “Musím poděkovat klukům v týmu, dnes jsem měl super připravené lyže. Po startu jsme na čele jeli ve větší skupince asi deseti lidi, postupně to odpadávalo, až jsme vepředu zůstali jen ve čtyřech. Po celou dobu jsem se cítil dobře. Trať dnes byla hodně tvrdá, ale perfektně připravená. Ke konci, asi dva tři kilometry před cílem, jsem zaútočil na Andrease. Všímal jsem si, že už mu to tak neodjíždí a trhák na něj mi vyšel. Z vítězství mám velkou radost. Byl to opravdu parádní závod za nádherného počasí.”

Andreas Weishäupl GER (Adidas XCS Team): “V prvním kole jsem to trochu přepískl a zapomněl se pořádně občerstvovat. V druhém kole už to nebylo ono a na nástup českého soupeře už jsem nedokázal zareagovat.”

Třetí místo v cíli bral nestor laufařských závodů u nás, Petr Javůrek (Kasper Swix Team).

První ženou, která pokořila královskou trať Šumaváka v kategorii něžného pohlaví, byla Andrea Klementová (Vltava Fund Ski Team).

Kompletní výsledky najdete ZDE.

ČT Šumavský skimaraton pokračuje zítra 24. 2. závody na 45 a 23 km klasickou technikou.

ČT Šumavský skatemaraton 2019 – sobota

46 km FT

23 km FT


Foto: Miloš Lubas

2019-02-23T20:12:15+00:00