Vezměte lyže po dědovi a zúčastněte se historické vyjížďky na Karlově běhu!

Vzpomínáte na loňskou spanilou jízdu party lyžníků na historických lyžích v dobových kostýmech? Krátká, fotogenická vyjížďka, jak pro přespolní diváky, tak pro místní „Božidaráky“, potěšila malé i velké fanoušky běžek a samozřejmě také samotné aktéry.  Podobná, lehce inovovaná jízda nebude chybět ani tuto neděli na 48. ročníku CARDION Karlově běhu. Letos se bude na dobových prkýnkách závodit a na startu jsou vítaní všichni majitelé historických oblečků a běžek. Pořadatelé připravili pro nejrychlejšího muže a ženu sladké ceny místní provenience.

Jízda na historických lyžích nemá na oblíbeném „Karlovi“ kontinuální tradici. Před mnoha lety se parta kamarádů z recese rozhodla zúčastnit desetikilometrové trasy Karlova běhu v dobových kostýmech a na starých lyžích po dědovi, navíc dokonce s husou k svačině na zádech. Nezvyklý čin, zkombinovat populární závod s historickými lyžemi, měl úžasný ohlas. Závodníci v huňatých svetrech a kabátcích, dobových čepicích, pumpkách a tlustých podkolenkách dorazili v dobrém rozmaru do cíle, i husa byla rozdělena a snědena J Další pokračování historické jízdy se uskutečnilo až v době, kdy bylo zázemí závodu načas přesunuto do nedalekých Abertam, pod vedením pořadatele Martina Müllera. Do třetice se pořadatelé z LK Slovan Karlovy Vary pokusili oživit tradiční trasy spanilou jízdou v roce 2018. Nápad se natolik zalíbil, že by byla škoda ho do programu nadcházejícího závodu Stopy pro život nezařadit i letos.

Malá změna ale přece jen bude. Letos se šéfka pořadatelského týmu Katka Ondrová rozhodla pojmout veselou dobovou jízdu jako vyjížďku/závod na historických lyžích na trati dlouhé 6 km. Konkrétně se pojede okruh z pláně k lesu, před Špičákem otočka a zpět. Parta nadšených lyžařů vyrazí do bílé stopy na prastarých a poněkud pomalejších dřevěných prkýnkách v neděli 17. února, hned po startu závodů klasickou technikou na 45 km a 22 km. Pro nejrychlejší lyžařku a lyžaře jsou připravené čokoládové maxi poháry z místní výrobny čokolády Koruna Pralines. (Na čoko figurky domácí provenience) se mohou těšit i děti v sobotních dětských závodech Karlova běhu.

A kdo se tohoto mimořádného závodu zúčastní? Především nadšenci z Božího Daru v čele s ředitelkou závodu Katkou Ondrovou a její kamarádkou Kačenkou Eretovou, další parťáci z místního oddílu, A TAKÉ VY! Ano, letos máte šanci vyzkoušet si, jak se jezdilo před 50 lety ve stopě Karlova běhu. Vítaní jsou dospělí i děti. Jediné, co musíte vzít s sebou je historická, běžecká výbava a oblečení, odpovídající začátkům běžeckého lyžování v Čechách a na Moravě a dobrou náladu. Do závodu se můžete zdarma přihlásit v místě na prezenci, kde také obdržíte startovní číslo.

Tak co, přidáte se? Těšíme se na vás, bude legrace 🙂

2019-02-13T12:12:43+00:00