Tipy na výlety ve Špindlu. Zkuste, běžky, sáňkařskou dráhu, „skialpy“ nebo relaxaci v bazénu!

Poslední závod Stopy pro život se kvapem blíží. Pokud si chcete v rámci Krkonošské 70 LAWI (16. 3. 2019) naše nejvyšší pohoří užít dosyta, určitě zůstaňte až do neděle. Ten, kdo fandí sjezdovému lyžování, určitě zavítá do Špindlu už tento víkend, koná se zde SP Špindlerův Mlýn 2019 / Audi FIS Ski World Cup.  Také naše další tipy na výlety a aktivity by se Vám mohly líbit. Přichystali jsme je s partnerem všech letošních podniků Stopy – cestovní kanceláří CzechTourism a projektem „Česko jede“.

Výlet na běžkách: Krkonoše – Podkrkonoší
Trasa vede středními Krkonošemi do podhůří a je dlouhá cca 17 km. Do stopy nastoupíte ve Špindlerově Mlýně a pokračujete přes Svatého Petra, okolo chaty Hromovka a přes Krásné pláně jedete na Strážné přes Vápenici až do Vrchlabí.


Zdroje: http://www.ceskojede.cz/routes/133-spindleruv-mlyn-vrchlabi-pres-strazne

Krkonoše na běžkách: ze Špindlu na Luční boudu
Středně náročný výlet vás provede přes jednu z nejkrásnějších partií Krkonoš. Trasa začíná u Špindlerovy boudy, prochází Stříbrným návrším na Luční boudu a zpět přes Klínové boudy do Špindlu.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/krkonose-na-bezkach—ze-spindlu-na-lucni-boudu.aspx

Špindlerův Mlýn
Krkonošské horské městečko, není jen dějištěm startu K 70, proto určitě stojí za prohlídku. K městu patří slavný železobetonový obloukový most přes Labe, kostel sv. Petra a Pavla, horské hotely, zotavovny a restaurace. Ze Špindlu se můžete vydat na výlet k prameni Labe, lanovkou na Medvědín, přes Horní Mísečky k Vrbatově boudě, u níž stojí mohyla lyžníků  Hanče a Vrbaty.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/krkonose-a-podkrkonosi/krkonose-a-podkrkonosi/spindleruv-mlyn.aspx

Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně
Velkým zážitkem je jízda na nejdelší sáňkařské dráze v České republice. Dráha měří téměř 3 km s převýšením až 400m. Na startu u Špindlerovy boudy u Vojenské zotavovny Malý Šišák vám zapůjčí sáňky, ty po jízdě odevzdáte v cíli.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/sankarska-draha-ve-spindlerove-mlyne.aspx

Aquapark Špindlerův Mlýn
Po výletě na běžkách přijďte zrelaxovat do aquaparku. Najdete zde saunu, páru, masáže, infrasaunu, solnou jeskyni, vířivku, dětský bazén, velký bazén a samozřejmě nechybí ani tobogany.


Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/aqua-park-spindleruv-mlyn.aspx

Snowtubing
Snowtubing je skvělou zábavou pro malé i velké. Divokou jízdu sněhovým korytem na nafouknutých pneumatikách si můžete ve Špindlerově Mlýně vyzkoušet na dvou místech.

  1. Snowtubing u Olympie:v provozu denně od 10:00 do 21:00
  2. Snowtubing u Hradečanky: v provozu denně od 10:00 do 21:00


Zdroj: http://www.cesky-raj.info/dr-cs/14896-zimni-radovanky-ve-spindlerove-mlyne.html

Skialpinistické trasy okolím Špindlerova Mlýna
Pro vyznavače skialpinismu, telemarku či snowboardingu připravila Správa KRNAP ve spolupráci s Českou asociací horských vůdců (ČAHV) a Horskou službou osm nových skialpinistických tras, které vedou jak po turistických značených cestách, tak také mimo ně.

Ve Špindlerově Mlýně a v jeho okolí můžete vyzkoušet 4 následující trasy

1) Svatý Petr – výstup po sjezdovce Stoh A – po modré (cesta úbočím Stohu, velmi zákeřný úsek) – Klínové Boudy – po zelené k Chalupě na Rozcestí – dále po červené k Výrovce – sjezd po zelené Dlouhým dolem – Svatý Petr.
2) Martinova bouda – po zelené k Labské boudě – po modré sjezd do Labského dolu – Labským dolem po modré k Dvorskému potoku – po pěšině výstup k Patejdlově boudě – po zelené k Martinově boudě.
3) Špindlerův Mlýn – po žluté po Dřevařské cestě – Bouda U Bílého Labe – po modré (Weberova cesta) údolím Bílého Labe (velmi nebezpečný a zákeřný úsek) – v závěru odbočení z modré značky k Bílému Labi, přechod Labe a podél toku po levé straně (z pohledu proti proudu) – Luční bouda – po červené Starou Bucharovou cestou k Tetřevímu žlabu (strmý úsek, odtrhová zóna) – po vrstevnicové svážnici do Hrazeného dolu (dodržte trasu, nezkracujte si ji, jsou tam výsadby) – žlabem podél Hrazeného potoka (nutná podmínka přítomnosti alespoň 30 cm sněhu) – Dlouhý důl – po zelné do Svatého Petra.
4) Medvědí koleno – po zelené k Medvědí boudě – po žluté na Brádlerovy Boudy – po modré směr Ptačí kameny – necelý 1 km pěšina pod Moravskou boudu – sjezd po žluté k Davidově boudě – Školní cestou po modré buď k Medvědí boudě a po zelené do Medvědího kolene, nebo šikmo vzhůru 150 m výstup na Brádlerovy Boudy.

2019-03-07T08:13:04+00:00