Tipy na výlety v severovýchodních Čechách

Před víkendovým závodem CARDION Karlův běh tu máme naše pravidelné tipy na výlety po okolí závodu, které jsme opět připravili ve spolupráci s projektem cestovní kanceláře CzechTourism – Česko jede.

Ski areál Boží Dar – Neklid
Areál se nachází na úpatí Krušných hor v nadmořské výšce 850 – 1135 m. Jedná se o nejstarší lyžařské středisko v Krušných horách, které leží na hranici s Německem. Naleznete zde 10 sjezdových tratí o délce 6,2 km. Pokud byste chtěli změnu, můžete využít běžecké tratě popřípadě krajinu prozkoumat na sněžnicích.

Zdroj: http://www.ceskojede.cz/routes/432-skiareal-neklid

Dary nejvýše položeného českého města – Boží Dar
Dříve bylo městečko známé pro těžbu vzácných kovů, ale v současnosti jeho skvělá poloha na náhorní plošině láká k desítkám kilometrů udržovaných běžeckých tras. Některé z nich nabídne právě závod CARDION Karlův běh (16. – 17. 2. 2019)

Zdroj: http://www.ceskozemepribehu.cz/pribeh/224-mohykan-krusnych-hor

Mohykán Krušných hor – Klínovec
Nejvyšší vrchol Krušných hor se vypíná do nadmořské výše 1243,7 m. Na vrcholu se tyčí rozhledna, který je od roku 2013 zrekonstruovaná a opět zpřístupněná. Bývalý hotel se ale bohužel dál rozpadá a působí jako strašidelný zámek. Využijte hned několika možností  pro sportování, třeba sjezdovky různých obtížností, snowpark, sáňkařskou dráhu, snowkitting a v neposlední řadě běžecké trasy.

Zdroje: http://www.ceskozemepribehu.cz/pribeh/224-mohykan-krusnych-hor

Léčebné lázně Jáchymov
Lázně Jáchymov sou jedinečné, jako vůbec první radonové lázně vás postaví na nohy a pomohou dlouhodobě od bolesti. Lečí se zde pomocí radonové vody. Dalším unikátem tohoto místa je nejstarší důl v Evropě – Důl Svornost. Vznikl v roce 1518 a dodnes je funkční. Nalézají se zde prameny radonové vody.

Zdroje: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/lecebne-lazne-jachymov—specialista-na-lecbu-pohy.aspx

2019-02-04T12:58:53+00:00