Spustili jsme registraci na všechny závody Stopy 2019!

Přihlašování na závody 9. ročníku seriálu ČUS Stopa pro život otevíráme symbolicky 19. listopadu, tedy přesně 2 měsíce před startem první akce naší série v Novém Městě na Moravě. S radostí také využíváme první sněhové nadílky, která dnes v noci zasypala nejen české hory, ale také města, městečka, vesnice, pole a louky v nížinách. Do závodů se nezapomeňte registrovat včas, je to jedinečná příležitost, jak ušetřit na startovném.

Zatímco Beskydy a Jeseníky pokryla první bílá tenká pokrývka už koncem září, další horské oblasti se nedočkaly sněhu natož bílého koně ani na svátek svatého Martina. Proč ale spěchat, když je teprve podzim, hlavně, aby se to třpytilo v zimě! Staré dobré přísloví moudře praví: Kdo si počká, ten se dočká. A právě dnes se všichni milovníci zimních sportů dočkali prvního pozdravu nadcházející zimy.  Teď je tedy ten správný čas spustit registraci na našich pět kvalitních zimních běžeckých podniků. Složení jednotlivých závodů se letos obešlo beze změn. Proč také měnit to, co spoustu let dobře jede. Horkou novinkou letošní sezóny SPŽ je tak kromě nových webových stránek Stopy pro život také zásadní prohloubení spolupráce se sérií evropských dálkových běhů Euroloppet. Právě užší propojení s Euroloppetem umožní pravidelným účastníkům Stopy nově okusit starty i na velkých evropských laufařských podnicích. (Sledujte náš web, více se dozvíte již brzy v aktualitách).

Stopa pro život během uplynulých osmi ročníků vyrostla a vyzrála, nabízí skvěle připravené trasy pro aktivní běžce na lyžích, ale i pro rodiny a začátečníky. K tomu výborně vybavený servis a zázemí nejen pro závodníky, ale pro všechny návštěvníky akcí. Rok 2019 odstartuje 19. 1. počtvrté ve Vysočina Areně, která opět nabídne nabitý program pro celou rodinu, ale především obnovenou tradici jednoho z největších běžeckého závodu na lyžích pro hobíky u nás – „Ve stopě Zlaté lyže“. V případě nedostatku sněhu je připravená záložní varianta, která by měla stejnou podobu, jako program v loňské sezóně. O týden později (26. – 27. 1.) následuje Jilemnická 50, která je úzce spojená s bohatou historií ČKS SKI Jilemnice, únor ozdobí dva běžecké giganty Karlův běh na Božím Daru (16. – 17. 2.) a v tradičním termínu 23. – 24. 2. na Kvildě oblíbený Šumavský skimaraton. Se sezónou se 16. 3. rozloučíme na nejstarším českém běžeckém závodě na lyžích – Krkonošské 70 ve Špindlerově Mlýně. Určitě je z čeho vybírat.

Právě při výběru zimních sportovních víkendů vám dobře poslouží naše nové přehledné webové stránky a zjednodušená registrace do závodů. Velkou úlevou pro všechny zahraniční závodníky je nová verze registračního formuláře v 9 jazycích. Všichni zájemci o start v našich závodech stráví při přihlašování maximálně 2 minuty. Na rozdíl od předchozí verze registrace si totiž závodníci již nemusí pamatovat své registrační číslo v systému KPŽ a mohou se hlásit rovnou. Ti, kteří si ale číslo pamatují, mají ještě větší časovou výhodu, protože systém po zadání registračního čísla vyplní veškeré údaje o závodníkovi sám. Po vyplnění požadované trasy, povinného souhlasu GDPR a volbě a provedení platby jste rychle přihlášeni do vybraného závodu.

Věříme, že se vám naše stránky a registrační systém bude líbit natolik, že provedete nejen jednu, ale mnohem více registrací než v minulých sezónách. J

Team Stopy pro život

2018-12-12T13:57:35+00:00