Skvělá zpráva. První závod Stopy v NMNM se pojede na všech plánovaných trasách v nezkrácené podobě!

Přijeďte si zazávodit nebo se projet na pohodu ve stopě profíků letošního 81. ročníku Zlaté lyže. STRABAG Ve stopě Zlaté lyže nabídne skvělé zázemí, kvalitní stopu, závodní i nezávodní trasy v plné verzi a den otevřených dveří Vysočina Areny.

První závod 9. ročníku seriálu ČUS Stopa pro život, STRABAG Ve stopě Zlaté lyže se jede už tuto sobotu 19. ledna v Novém Městě na Moravě. Pořadatelé zvou všechny milovníky běžeckého lyžování na start. A hned z kraje týdne přichází od ředitele místních pořadatelů Honzy Skřičky zpráva, na kterou závodníci již několik let čekají:Sníh vydržel i přes mírnou víkendovou oblevu, takže můžeme potvrdit, že prolog seriálu Stopa pro život ve Vysočina Areně poprvé pojedeme ve variantě ski maratonu klasickou technikou na 50 / 24 / 14 km. Věřím, že se tratě budou líbit. Start a cíl bude přímo ze sportovního areálu, kdy se startovní a cílové kolo pojedou na místních lyžařských a biatlonových tratích. V současnosti nás zlobí silný vítr, který místy vyvrací stromy. Vítr má ale ustávat ve středu dopoledne, kdy vyrazíme do terénu, zmonitorujeme situaci a možná ještě trasy mírně modifikujeme, pokud by se některé úseky ukázaly jako neprůjezdné. Vzhledem k tomu, že většinu tras vedeme po loukách, neočekávám mnoho zásadních změn.“

Závodní program akce STRABAG Ve stopě Zlaté lyže 19. 1. 2019, Vysočina Arena:

9:30 – dětské závody klasickou technikou s hromadným startem
11:00 – start závodu na 50 km klasicky
11:30 – start závodu na 24 km klasicky
11:45 – start závodu na 14 km klasicky

Krásné sportovní prostředí s výborným zázemím a skvělými službami seriálu, profesionální organizátoři a dobře připravené stopy, to vše můžete očekávat v Novém Městě na Moravě. Navíc je přichystaný nabitý doprovodný program. Kromě dětských závodů můžete využít školu lyžování pro děti i dospělé nebo se zúčastnit moderované prohlídka stadionu, který pravidelně hostí nejdůležitější světové sportovní podniky nejen v běžeckém lyžování, ale také v biatlonu a na horských kolech. Další atraktivní náplní pro celou rodinu bude možnost vyzkoušet si střelbu na biatlonové střelnici pod vedením novoměstských trenérů.

Registrace do závodů je možná on-line do středy 16. 1. na www.stopaprozivot.cz nebo přímo na místě v předvečer akce 18. 1. (16:00 – 18:00) a v sobotu 19. 1. (8:30 – 10:30).
Více informací o závodě včetně propozic najdete ZDE

Přijeďte otevřít letošní sérii závodů Stopy pro život do Nového Města na Moravě s kamarády nebo s celou rodinou!

Trasa závodu na 50 km

Trasa závodu na 24 km

Trasa závodu na 14 km

2019-01-14T14:47:01+00:00