Rozhodnuto! ZP MV ČR Šumavský skimaraton ČT individuálně bude!

Tak jsme rozhodli. Šumavák 2021 bude.

Tedy teď, v pondělí večer, v to pevně doufáme. Tak si držme palce, ať to teplo není letní, ale jen jarní…navíc kdo se bojí, nesmí do lesa. 

DŮLEŽITÉ – možnost přispět na úpravu tras ONLINE stále běží a poběží pořád – kdo přispěl či přispěje po dnešních 12:00, nedostane účastnický balíček domů, ale vyzvedne si ho v okénku u Dřeváku na Modravě. Super, co?

Registrační formulář ZDE

DŮLEŽITÉ Č. 2 – Vzhledem k faktu, že se pohybujeme na veřejných tratích, není možno ani v pátek a ani v sobotu upravit trasu čistě pro skate. Prosím vezměte to na vědomí a děkujeme za pochopení (vám bude stopa překážet o poznání méně, než by ostatním chyběla).

Současná situace na Šumavě je taková, že sněhu ve vrcholových partiích je stále dost. V okolí Kvildy, Horské Kvildy a na Filipově Huti se ale na jižních svazích již velmi výrazně objevuje tráva a sníh mizí před očima. Do pátku má být teplo i v noci, a proto jsme rozhodli takto:

  • pomyslný mozek se přesouvá na Modravu, je tedy zbytečné jezdit a parkovat na Kvildu,
  • mazací servis a výdej on-line zapůjčených lyží bude umístěn na parkovišťátku u Dřeváku na Modravě,

  • výdej online zakoupených čísel, který jsme již nestihli poslat poštou (uzávěrka pro odeslání byla v pondělí ve 12:00), bude taktéž přes okýnko z buňky u Dřeváku na Modravě,
  • začátek a konec individuálního Šumavského skimaratonu bude v prostoru Modravského mostu (2 km směrem na Březník po Nové březnické cestě),

! Pozor, nekončí se na Kvildě, vracíme se zpět k Modravskému mostu !

  • vzhledem k podmínkám a faktu, že se pohybujeme v jádru Národního parku Šumava, stanovujeme tyto dvě trasy: 1.

 

  1. Dětská, výletní, hobby (7 km) – prostě jak kdo chce, ideální pro každého, hobíka, pro děti s rodiči jako super výlet, nebo jen tak na kus řeči…

Popis: start – Modravský potok – most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde rovně dále směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

  1. Závoďácká, s vyhlídkou, výzva (24 km) – opět jak kdo chce, zde se dá ukázat, kdo má natrénováno, nebo překonat sám sebe, nebo se letos poprvé, podruhé, po dvacáté podívat na Černou horu… Každý máme nějaké „skóre“ a o víkendu si ho vylepšíte hned dvakrát (na 5. a 15. km) – nejprve severozápadní cestou a poté jižní cestou 😊…

Popis: start – Modravský potok – most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo po Vltavské cestě směr Černá hora, dále sjezd na rozcestí U pramene Vltavy, zde rovně směr Pramen Vltavy a dále po Vltavské cestě k rozcestí Teplá Vltava u mostu, zde rovně ještě asi 500m na louku na které je otočka  a kontrolní měřící bod, zpět po stejné trase přes Černou horu na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde v pravo a dále po kratší trase směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

Obě trasy začínají a končí na rozcestí Modravský potok – most, kde bude vyznačen „startovní“ (na pravém břehu Modravského potoka) a „cílový“ koridor (na levém břehu Modravského potoka) ve kterých bude umístěno měření. Startovním i cílovým koridorem můžete projít se startovním číslem (čipem) pouze jednou.

Na obou trasách bude velmi pravděpodobně v úseku před rozcestím „Nad Ptačí nádrží“ nutno sundat lyže (km 2,1). Jedná se o úsek cca 50m, do kopce. Není to nebezpečné, ale myslíme, že zde sníh nevydrží.

Dejte prosím též pozor při sjezdu na rozcestí Na ztraceném (4. km na krátké trase a 20. km na dlouhé trase). Rozhodně se vyplatí si připlužit na nevlítnout dolů jak utržený vagón. Můžete někomu ublížit.

Vzhledem k faktu, že se pohybujeme na veřejných tratích, není možno ani v pátek a ani v sobotu upravit trasu čistě pro skate. Prosím vezměte to na vědomí a děkujeme za pochopení (vám bude stopa překážet o poznání méně, než by ostatním chyběla).

Všeobecně buďte prosím jako správní lyžaři ohleduplní k turistické veřejnosti. Šumava je plná lyžařů a trasa NENÍ nikterak uzavřena. Dodržujte fair play.

Nezlobte se, že nikde nenaleznete plnohodnotné výsledky. Tak jako na ostatních zastávkách Stopy pro život vám za váš příspěvek mimo dárků v obálce změříme čas. To je vše. Každý jedete jindy, za jiných podmínek. Porovnání vašich výkonů, pokud chcete, necháme na vás.

Přejeme krásný nezapomenutelný zážitek, a doufáme, že se ve zdraví všichni sejdeme při příštím regulérním ročníku Šumavského skimaratonu.

Váš team pořádajícího Fischer Ski klubu Šumava Vimperk a Stopy pro život

 

 

2021-02-24T08:41:28+00:00