Pozvánka na Krkonošskou 70 LAWI 2019

Letošní série ČUS Stopa pro život vyvrcholí 16. března na 64. ročníku nejstaršího běžeckého maratonu na lyžích v České republice – slavné „Ká sedmdesátce“.

Vše začalo v roce 1955 pod záštitou TJ Sokol Bílá Třemošná, kdy se konal první ročník dálkového běhu pod názvem „Po hřebenech Krkonoš“. Po roce 1987 převzala záštitu nad závodem TJ Loko Trutnov, přejmenovala akci na Krkonošskou 70 – memoriál doc. Dr. Miroslava Hlaváčka a navázala na tradici lyžařského veřejného závodu desetičlenných hlídek mužů a pětičlenných hlídek žen. Od roku 2012 je podnik součástí seriálu Stopa pro život. V dosavadní historii závodu se na trať postavilo více než 100 000 závodníků a závodnic.

Kouzlo závodu s  logem sněhové vločky spočívá nejen v dlouhé historii, ale také v nádherné a náročné trase po krkonošských hřebenech. Pětičlenné mužské i ženské hlídky – specialita toho lyžařského podniku – je musí absolvovat společně od startu až do cíle. Přitom nejdelší trasa pro týmy mužů měří skutečně 70 kilometrů, a tak si uznání a velkou poklonu zaslouží nejen ti na stupních, ale všichni, kdo na legendu mezi evropskými závod vyrazí.

Amatérští běžkaři se nemusí děsit obrovské porce kilometrů. I když je právě „sedmdesátka“ největší metou borců na úzkých prkýnkách, je pro týmy i individuální běžce přichystaná i kratší trasy na 50 km a nejkratší, méně náročná na 25 km po dobře značených tratích. Nebezpečné či nepřehledné úseky navíc dozorují pořadatelé, takže si fantastické výhledy z vrcholových partií našich nejnavštěvovanějších hor má šanci užít úplně každý. O oblíbenosti tohoto jedinečného závodu svědčí i účast mnoha známých osobností z oblasti sportu a kultury.

Účastníci K 70 projíždí během závodu třemi velkými ski areály: Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Černá hora. Občerstvovací stanice jsou tradičně pod patronátem krkonošských bud Pražská a Friesovy. Muži a ženy se na trati mohou posilnit profesionální sportovní výživou a iontovými nápoji, teplým čajem z várnic i dalšími klasickými traťovkami.

Zázemí celé akce se nachází v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. O závodníky je zde dobře postaráno. Na prezenci obdrží spolu se startovním číslem dárek dle vlastního výběru (lyžařská čepice, šátek nebo čelenka) od titulárního partnera závodu, společnosti Lawi. Nechybí velkokapacitní vyhřívaný stan s pevnou dřevěnou podlahou, úschovnou zavazadel i lyží, vyhřívanými převlékárnami, jídelnou, vynikajícím cateringem i kavárničkou se sladkostmi a pravou italskou kávou. K dispozici budou odpoledne a v podvečer před závodem i brzy ráno před startem zkušení servismani v mazárnách, i stánek s testovacími lyžemi Rossignol.

Přijeďte okusit zimní kouzlo dechberoucí trasy v Krakonošově revíru! Pro nejrychlejší jsou připravené medaile a pěkné ceny, pamětní odznak závodu dostane každý, kdo se postaví na start. Po vyhlášení vítězů jednotlivých tras budou slavnostně odměněni vítězové a vítězky celoroční sportovní soutěže seriálu Stopa pro život – Ski Prestige Trophy 2019.


PROPOZICE Krkonošská 70 LAWI

Termín: 16. 3. 2019
Start/cíl: Špindlerův Mlýn – Svatý Petr
Místo prezence: Závodní kancelář areálu Svatý Petr

Registrace:
Online: do 13. 3. 2019 na stopaprozivot.cz
Na místě: registrace na místě je možná, ale pouze v omezené míře, dle možností pořadatele.

Prezence:
Pátek 15. 3. 2019    15:30 – 21:00
Sobota 16. 3. 2019    6:00 –   8:00

Závodní trasy:
Závod 5členných hlídek
25 km (muži, ženy)
50 km (muži, ženy)
70 km (muži)
Start od 8:00, každých 30 sekund tři hlídky dle startovních čísel a dle časů ve startovní listině.

Závod jednotlivců
na 25 km a 50 km
Hromadný start po kategoriích ve vlnách po startu hlídek

Startovné:
Hlídky
do 13. 3.   3 000 Kč
na místě   3 500 Kč

Jednotlivci
do 13. 3.      600 Kč
na místě      700 Kč

Závod se koná pod záštitou Královéhradeckého kraje.

Více informací na www.stopaprozivot.cz a www.lokotrutnov.cz 

PARTNERSKÁ STRUKTURA SERIÁLU STOPA PRO ŽIVOT 2019

2019-03-06T13:51:42+00:00