Na start 37. ročníku Šumavského skimaratonu TV NOVA se postavilo více než 960 účastníků

Autor
Zimní sezona se pomalu blíží do finiše. Předposlední zastávkou letošní sezony byl již 37. ročník
Zimní sezona se pomalu blíží do finiše. Předposlední zastávkou letošní sezony byl již 37. ročník vyhlášeného závodu Šumavský skimaraton TV NOVA. O víkendu 27. - 28. 2. 2022 se na Kvildě sešlo více jak 960 lyžařů, kteří si mohli užít skvěle upravené trasy a parádní počasí.  V sobotu byly na programu dva hlavní závody na okruhu dlouhém 23km. Účastníci mohli poměřit síly v závodě na 23km a nebo si mohli dát dva okruhy a zvládnout tak 46km volnou technikou. V sobotu nechyběly ani tradiční dětské závody. V neděli se závodilo klasickou technikou na 23 a 45km, kdy pro závod na 45km byl připraven pouze jeden velký okruh.   Zároveň se jednalo o poslední zastávku, kde se konaly dětské závody. Je to kvůli tomu, že v rámci poslední zastávky Krkonošská 70 MONZAS jsou pouze kategorie pro dospělé. Letos díky podpoře Nadaci PPF startovaly všechny děti zdarma a celkem jich odstartovalo neuvěřitelných 980! Děkujeme! :)  Fotogalerie budou přidány ještě dnes.

Výsledky Šumavského skimaratonu TV NOVA

Kompletní výsledky zde  Volná technika na 23km  Volná technika na 46km  Klasická technika na 23km  Klasická technika na 45km

Kde se uvidíme příště?

Již příští víkend se koná poslední zastávka sezony Krkonošská 70 MONZAS! Online registrace končí ve středu 9. března o půlnoci. Registrovat se můžeš zde. Přijeď do Špindlu a rozluč se se sezonou.  Tým Stopa pro život
Stopa pro život

Autor Stopa pro život

Seriál Stopa pro život sdružuje pět oblíbených velkých  českých závodů v běžeckém lyžování. Každý je trochu jiný, má svoji jedinečnou historii, specifické kouzlo, jedinečnou závodní trasu a kulisu.