Informace2022-01-25T15:13:31+00:00

O STOPĚ PRO ŽIVOT

5 lokalit, 5 termínů, 5 příležitostí strávit zimní víkend na horách. Seriál Stopa pro život sdružuje pět oblíbených velkých  českých závodů v běžeckém lyžování. Každý je trochu jiný, má svoji jedinečnou historii, specifické kouzlo, jedinečnou závodní trasu a kulisu. Závody jsou určeny nejširší veřejnosti a nabízí sportovní vyžití každému zájemci bez věkového a výkonnostního omezení, na všech podnicích si na své přijdou i děti. Kromě perfektně připravené stopy a úžasné atmosféry vás čeká bezkonkurenční servis pro závodníky na trase i v zázemí, připravený je i zajímavý doprovodný program pro doprovody a rodiny s dětmi.

0
Závodníků
0
Dětí
0
Kilometrů
0
Lokalit

SLUŽBY

Dorazili jste do místa závodu, venku praští a vy se chcete v klidu a teple převléci a přichystat na závod? Právě na to jsme dobře připraveni. Pro závodníky i jejich doprovod je v zázemí všech akcí postavený vyhřívaný velkokapacitní stan s hlídanou úschovnou a převlékárnou.

V rámci startovného si může každý účastník vybrat, jestli se vám do výbavy lépe hodí lyžařská čepice, čelenka nebo multifunkční šátek, vše od firmy LAWI v originálním designu Stopy pro život 2021.

Na místech, kde vám docházejí síly nejvíc, a potřebujete vzpruhu, najdete dobře zásobené občerstvovačky. Ve stanicích společnosti Nutrend navíc můžete počítat i s gely, tyčinkami a iontovými nápoji právě od předního domácího výrobce sportovní výživy. Chybět nebude ani česká klasika a teplé nápoje na zahřátí.

Součástí startovného je teplé jídlo dle vlastního výběru zdarma.

projekt CZECH RACER 100

V čem spočívá Czech Racer 100? Závodník musí absolvovat oba závody se statusem Euroloppet Champion Race na našem území (Cardion Karlův Běh a Šumavský skimaraton TV NOVA) a v rámci závodů SPŽ mít najeto celkem alespoň 100 závodních kilometrů. Je na každém, jestli to zvládne „jen“ na Karlově běhu a Šumaváku, nebo do toho započítá i další závody seriálu Stopa pro život.

Co za to získáš?

Kromě dobrého pocitu ze spousty najetých kilometrů také originální čepici Czech Racer 100, vosk Start HF 6 v hodnotě 50 € a originální medaili jen pro Czech Racery. 

Předpokladem pro účast v Czech Raceru je vlastnictví Euroloppet pasu. 

Euroloppet pas stojí 39 euro a je platný 10 let. 

SKI SERVIS ve spolupráci se Sporticus.cz

Před závodem je nejdůležitější příprava lyží. Zvolit správnou mázu na konkrétní závod v konkrétní den a hodinu je umění. Co teprve, když je před vámi náročný lauf? V zázemí Stopy pro život je vám k dispozici mazací servis, kde se o vaše úzká prkénka postarají odborníci. K dispozici je několik variant pro obě techniky:

klasická technika volná technika
šupiny/skiny 50 Kč    
Hobby 250 Kč parafín CH, stoupací vosky V, univerzální klistr Hobby 200 Kč parafín CH
Sport 450 Kč parafín LF, stoupací vosky VR, závodní klistr Sport 400 Kč parafín LF
Race 750 Kč parafín LF + HF, stoupací vosky VR Race 650 Kč parafín LF+HF, struktura

Test centrum Rossignol

Rossignol racing team nabízí možnost testování a zapůjčení nejnovějších modelů této francouzské značky přímo na závod Stopy pro život včetně profesionálního servisu. Rezervaci můžete provést zde.

Půjčovna lyží

Nemáte vlastní vybavení a chtěli byste okusit jízdu na běžkách? Přímo v areálu závodů pro vás máme k zapůjčení kompletní vybavení (lyže, hůlky, boty) značky Rossignol. Rezervace předem je nutná na info@stopaprozivot.cz .

PRAVIDLA SERIÁLU

Celá pravidla naleznete na samostatné stránce.

PARTNEŘI

CONTACT

Seriál závodů Stopa pro život organizuje Stopa pro život, z.s. ve spolupráci se společností Petr Čech Sport, a.s., specialista na sportovní eventy.

Obecné informace a dotazy: info@stopaprozivot.cz
Tel: +420 721 719 537
Na infolince jsme vám k dispozici ve všední dny od 9:00 – 15:00

Korespondenční adresa:

Petr Čech Sport, a.s.
Hvězdova 1716/2b
140 78 Praha 4
IČ: 02862336

Fakturační adresa

Stopa pro život, z.s.
Na Florenci 1332/23
110 00 Praha 1
IČ: 03402703