Co Stopa připravila pro děti?

Sportovní program a super služby jsou v seriálu Stopa pro život přichystané také pro děti a jejich doprovod. Dětské závody jsou nedílnou součástí dalších únorových akcí SPŽ – CARDION  Karlův běh a ČT Šumavský skimaraton. Takže, hurá na hory a děti s sebou!

Máme radost, z narůstajícího počtu dětí, které mají chuť vyzkoušet si zimní běžeckou disciplínu, vyrazit v závodním nebo pohodovém tempu a rozdat si to se stejně starými kamarády v bílé stopě. Po lednových podnicích na Vysočině a v Krkonoších se závody ČUS Stopa pro život stěhují na Boží Dar (CARDION Karlův běh se uskuteční 16. – 17. 2.) a o týden později na šumavskou Kvildu, kde se 23. – 24. 2. uskuteční 34. ročník ČT Šumavského skimaratonu. Oba závody nabídnou dětem a jejich rodičům atraktivní program, který je bude určitě bavit. Přijeďte si užít pěkný zimní víkend s celou rodinou! Zážitky pod širým nebem, na čerstvém horském vzduchu a v pohybu jsou určitě zajímavější než domácí lenošení.

Na dětských závodech Stopy nejde primárně o umístění, fandí se úplně všem. Každý, kdo projede cílovou bránou je vítězem a zaslouží si velký potlesk a odměnu. Nejkratší dětské tratě jsou umístěné přímo v areálu a rodiče mohou svým dětem po celou dobu fandit.

Startovné je pro všechny dětské kategorie jednotné – 100 Kč.
Cena startovného zahrnuje kvalitně připravenou a vyznačenou trasu, přehledně zpracované výsledky od SportSoft a dále:

DÁRKY pro děti
Každý registrovaný účastník dostane na prezenci dárek od společnosti LAWI v designu letošního ročníku Stopy. Děti si mohou vybrat originální lyžařskou čepicí, čelenkou nebo multifunkčním šátkem. Startovní oblékací číslo s nevratným čipem si malí běžkaři odvezou domů na památku. Pro všechny malé lyžařské naděje je navíc přichystaná dřevěná účastnická medaile v cíli. Pro děti na stupních vítězů dárky připravilo ČT Déčko, další upomínkové předměty jsou od Stopy pro život. Doma si každý lyžař může zdarma stáhnout a vytisknout účastnický diplom.

Využití teplého zázemí v DEPO CARDION
Velkokapacitní vyhřívaný stan s dřevěnou podlahou je nejvyhledávanějším místem v zázemí. Ukrývá v sobě vyhřívanou převlékárnu, úschovnu lyží, ošacení a zavazadel a prostornou jídelnu. Rodiče se nemusí bát, že děti nastydnou, poztrácí lyžařské vybavení nebo že domů dorazí jak hladoví loupežníci. Nabídka teplého jídla je kvalitní, umožňuje výběr z několika chodů, nechybí teplé nápoje a něco sladkého od firmy FR. ODKOLEK na zub z malé kavárny, vše je pro účastníky závodů zdarma.

ČESKÁ TELEVIZE baví děti na Stopě
Na všech závodech Stopy jsou přítomni kameramani České televize. Vždy v následujícím týdnu po uskutečněné akci se mohou diváci podívat na reportáž ze závodů na programu ČT Sport, malé vstupy nechybí ani ve Zprávičkách na programu ČT Déčko. Zimní den také zpříjemní dětem známé postavičky z Večerníčků v nadživotní velikosti. Fotka s Bobem a Bobkem, to je ta nehezčí vzpomínka na vydařenou akci.

Program dětských závodů na CARDION Karlově běhu 2019
Sobota 16. 2. 2019
(Karlův běh Memoriál Jana Pravečka – závod Ligy dálkových běhů)
Prezence on-line: do 13. 2. 2019 na www.stopaprozivot.cz a www.karluvbeh.cz
Prezence na místě:  Pátek 15. 2.: 16:00 – 20:00, Obecní úřad Boží Dar
Sobota 16. 2.:   7:30 – 9:00,  Obecní úřad Boží Dar

Dětské závody v běhu na lyžích (volně / klasicky)
0,5 km: strat 10:00
1,5 km: strat 10:15
6 km: start 10:30
Rozpis dětských kategorií ZDE 

Program dětských závodů na ČT Šumavském skimaratonu 2019
Sobota 23. 2. 2019
, Šumavský minimaraton
Prezence on-line: do 17. 2. ZDE
Prezence na místě: Pátek 22. 2. 15:00-18:00 Obecní sál Kvilda
Sobota 23. 2. 8:00- 9:45 Obecní sál Kvilda

Dětské závody v běhu na lyžích (volně)
Dětské závody na 1, 2, 5 km – starty od 10:00
Rozpis dětských kategorií ZDE

2019-02-04T09:02:39+00:00