Závod s nádechem historie - ČUS Jilemnická 50

Autor

Poslední lednový víkend bude opět patřit závodu ČUS Jilemnická 50. Jedná se o jednu z tradičních zastávek seriálu Stopa pro život. Právě tady se psala historie lyžování, neboť Jilemnice se považuje za kolébku tohoto sportu a Český krkonošský spolek SKI Jilemnice je nejstarším klubem v Čechách. Zde prostě nemůžete chybět. Bude to jízda a věřte, že tratě prověří nejen vaši fyzičku, ale i připravenost lyží. Děti startují ZDARMA. 

Závod s nádechem historie -  ČUS Jilemnická 50

Nemusíte mít obavy, že by se závod kvůli nedostatku sněhu neuskutečnil. Uděláme maximum pro to, abyste si to společně s námi užili. „Jilemnická 50 není mezi závody žádný nováček a patří mezi nejoblíbenější české laufy. Startovat se bude z Horních Míseček. Přesunutí závodu z nižších poloh je logickým krokem po zkušenostech z minulých let a vzhledem k poloze areálu se můžeme spolehnout na dobré sněhové podmínky. Pořadatelé lokalitu důvěrně znají a dokáží připravit tratě na vysoké úrovni. Nicméně přesná podoba okruhů bude zveřejněna v závislosti na množství nového sněhu,“ říká Barbora Horáčková, předsedkyně ČKS SKI Jilemnice. 

Letošní ročník je sedmnáctý. V minulosti se závod konal třikrát v Jilemnici, čtyřikrát na Roudnici, čtyřikrát na Horních Mísečkách a pětkrát na Benecku. Závodu se v minulosti účastnily i mnohé osobnosti české laufařské scény. Mezi vítězi byli například Stanislav Řezáč, Zuzana Kocumová, Adéla Boudíková či Jiří Ročárek. Kdo bude vítězem letošního ročníku? 

REGISTRUJ SE NA ČUS JILEMNICKOU 50

Závod plný historie 

Jilemnice je kolébkou lyžování, od roku 1905 se zde jezdilo pravidelně Mistrovství zemí Koruny české v běhu na 50 km, na které navázala tradice pořádání Hančova memoriálu. V roce 2007 vznikl nápad, aby se jezdila Mistrovská 50 v Jilemnici pravidelně a byla součástí dálkových běhů. I když tato úvaha nejdříve neprošla, nakonec pomohla síla tradice a výbor ČKS SKI Jilemnice rozhodl o vytvoření závodu pod novým názvem, který se bude pravidelně organizovat každý rok jako Jilemnická 50. Za závodem stojí mj. Stanislav Henych, držitel stříbrné medaile z MS ve Falunu (SWE) z roku 1974, který letos oslaví 75 let a zároveň uplyne přesně 50 let od zisku medaile ze šampionátu. 

*Archiv Standy Henycha

POZOR 

 

Těšte se 

V sobotu dopoledne jsou na programu dětské závody od nejmladších ročníků se startem po kategoriích od 10:00 do 12:00. Ve 12 hodin startuje závod pro dospělé s hromadným startem na 15 km volně. Nebude chybět startovní balíček, standardní servis a komfort závodu seriálu Stopa pro život (teplé jídlo v ceně startovného, vyhřívaný velkokapacitní stan, převlékárny, úschovna, možnost servisu lyží). Pokud si netroufáte na závod s hromadným startem, je možné se od 12:15 účastnit individuální výzvy.  Od 12:15 do 15:00 je možné kdykoliv vyrazit na stejnou 15 km trať. Cíl se uzavírá v sobotu v 16:30, do tohoto času je nutné projet cílem. Po závodě proběhne tombola o parádní ceny. Na neděli jsou připraveny závody klasickou technikou dlouhé 15, 30 a 45 km. 

AŤ TO FRČÍ! SKOL! Těšíme se na vás.

REGISTRUJ SE NA ČUS JILEMNICKOU 50

  • Závod s nádechem historie -  ČUS Jilemnická 50
  • Závod s nádechem historie -  ČUS Jilemnická 50
Registrace na 14. ročník Stopy pro život je spuštěna
Autor

Čekání je u konce! Už pár dní se můžeme radovat ze sněhové nadílky, a proto již pár dní běží i registrace na všechny letošní závody 14. sezony seriálu Stopa pro život. 
 

Pokračovat ve čtení

Stopa pro život

Autor Stopa pro život

Seriál Stopa pro život sdružuje pět oblíbených velkých  českých závodů v běžeckém lyžování. Každý je trochu jiný, má svoji jedinečnou historii, specifické kouzlo, jedinečnou závodní trasu a kulisu. 

Institucionální partneřiČESKÁ UNIE SPORTU
START Euroloppet
Czech ski
Hlavní PartneřiMonzas
Cardion
Oficiální partneřiRossignol
lawi
Craft
Generální Mediální PartnerTv nova
Mediální PartneřiRádio Impuls
Nordic Magazín
DodavateléHoralky
Loap
WASTECH
Marketingový partnerSport Invest
PartneřiTKF
Haakon Sport
Helland
Lill Sport
Velkoržnice Lipence