Ideální start do nového roku. Seriál závodů Stopa pro život začíná první velkou akcí!

Autor

Před námi je nejkrásnější období roku. Vánoční svátky, kouzelné chvíle s našimi nejbližšími, a především tolik vytoužený klid po náročných měsících. A proč si toto období neudělat ještě o trošku lepší? Už 14. ledna startuje první z pětice závodů seriálu Stopa pro život. A místo konání je opravdu mimořádné. Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je totiž skutečnou mekkou českého sportu. Pokud tedy vy i vaše rodina milujete běžecké lyžování, neváhejte. Akce pod názvem BALÍKOVNA Ve stopě Zlaté lyže je zárukou vaší maximální spokojenosti. 
 

Ideální start do nového roku. Seriál závodů Stopa pro život začíná první velkou akcí!

Těžko byste u nás hledali místo, které je tak úzce spojeno s nezapomenutelnými okamžiky českého sportu. Nové Město na Moravě pamatuje veliké úspěchy českých biatlonistů v čele s legendární Gabrielou Soukalovou, ale třeba i olympijského šampiona v cross-country Jaroslava Kulhavého. Desetitisícová metropole na západě Moravy však čtrnáctý lednový den přivítá především všechny milovníky klasického lyžování. A můžete si být jisti, že se bude jednat o naprosto unikátní zážitek.

Závody pro všechny

Milujete klasické lyžování, usilovně pracujete na své kondici a pravidelně polykáte desítky kilometrů tréninkových dávek? Anebo si jen sem tam příležitostně vyrazíte s kamarády a rodinou do stopy? Či snad s běžkami teprve začínáte? Ať se již řadíte do jakékoliv kategorie, seriál závodů Stopa pro život je určen pro všechny, kdo milují pohyb v přírodě. Výkonnost ani věk nerozhoduje, cílem je radost z pohybu a vaše spokojenost. A pokud na akci vezmete celou rodinu a své kamarády, tím lépe. 

Co na vás čeká?

Především se můžete těšit na perfektně připravené tratě v krásných kulisách moravské přírody a samozřejmě samotné Vysočina Areny. To potvrzuje i Jan Skřička, který se o proslulý areál stará. „V areálu probíhá směrem k mistrovství světa rekonstrukce, během které došlo k novému křížení tratí. Závodníci si tedy vůbec poprvé budou moci vyzkoušet novou podobu tratí tak, jak budou vypadat během mistrovství světa.“ Nabídka samotných závodů je opravdu pestrá a každý si zde najde ten, který mu vyhovuje nejvíce. Pokud milujete klasickou techniku, těšit se můžete na tratě v délce 10, 15 nebo 20 kilometrů. A samozřejmě myslíme i na vaše ratolesti, pro které jsou díky Nadaci PPF zdarma připraveny dětské závody TV NOVA. V žádném případě se nemusíte obávat konfrontace s výrazně mladšími či staršími soupeři, závody budou rozděleny do jednotlivých věkových kategorií. Jedním si ale můžete být jisti. Ať již se závodu zúčastníte s celou svou rodinou jen čistě pro radost z pohybu či budete chtít ukázat své konkurenci, kdo je opravdový král bílé stopy, pokaždé si přijdete na své. Pro ty nejambicióznější z vás jistě bude velkou motivací slavnostní vyhlašování tří nejlepších závodníků v každé z vypsaných kategorií. 

Zázemí pro všechny

Pokud s běžeckým lyžováním teprve začínáte, nebo momentálně nemáte k dispozici patřičné vybavení, pak se můžete s důvěrou obrátit na půjčovnu lyží, která se nachází v areálu. S jakýmkoliv problémem, dotazem či servisem lyží jsou vám navíc připraveni pomoci organizátoři akce. Průběh všech závodů bude pod pečlivým dohledem lékařské služby.

A samozřejmě o svou dávku zábavy nepřijdou ani vaše děti, pro které je připraven pestrý doprovodný program, kde nebude o veselé okamžiky nouze.

Takže nezapomeňte, ta pravá zima začíná 14. ledna v Novém Městě na Moravě. Spousta zábavy a pohybu v krásné krajině s celou vaší rodinou bude tím nejlepším startem do roku 2023.

Těšíme se na vás!
 

Termíny pro rok 2023 jsou tady, připrav si diář
Autor

Pokračovat ve čtení

Stopa pro život

Autor Stopa pro život

Seriál Stopa pro život sdružuje pět oblíbených velkých  českých závodů v běžeckém lyžování. Každý je trochu jiný, má svoji jedinečnou historii, specifické kouzlo, jedinečnou závodní trasu a kulisu. 

Institucionální partneřiČESKÁ UNIE SPORTU
START Euroloppet
Czech ski
Za podporyPPF Nadace
Hlavní Partneři211
Monzas
Cardion
Oficiální partneřiKilpi
Rossignol
lawi
Craft
GoPass
Balikovna
Generální Mediální PartnerTv nova
Mediální PartneřiRádio Impuls
Nordic Magazín
DodavateléHoralky
Loap
Marketingový partnerSport Invest
PartneřiTKF
Helland
Lill Sport
Velkoržnice Lipence