51. ročník CARDION Karlova běhu nabídnul závody s hromadným startem, ale i individuální výzvu

Autor
Třetí zastávkou letošní sezony Stopy pro život byl o víkendu 19. – 20. února po O2 Jilemnické 50 již 51. ročník
Třetí zastávkou letošní sezony Stopy pro život byl o víkendu 19. – 20. února po O2 Jilemnické 50 již 51. ročník tradičního lyžařského podniku s názvem CARDION Karlův běh. Zázemí bylo, jak již bývá zvykem, postaveno přímo na náměstí na Božím Daru. Počasí bylo opět opravdu zimní :), oba dva dny byl velmi silný vítr a v sobotu byl po konzultaci s Horskou službou dokonce posunut časový harmonogram o 3 hodiny. Za tuto komplikaci se ještě jednou omlouváme, ale bezpečnost našich účastníků je na prvním místě. Největší obdiv mají naši nejmenší účastníci, kteří letos na Stopě startují zdarma díky podpoře Nadaci PPF. V sobotu se jich vydalo na trať poprat se s větrem více než 230, klobouk dolů! Vrcholem byly tradičně závody volnou technikou na 12 a 22 km. Ti, kteří nechtěli závodit s hromadným startem, tak měli odpoledne možnost zúčastnit se individuální výzvy a okruh si projet bez stresu „na pohodu“ třeba i s rodinkou. V neděli se vítr lehce uklidnil a nebylo nutné starty posouvat. Závodilo se s hromadným startem klasickou technikou na 12, 22 a 39 km. Během víkendu na start postavilo neuvěřitelných 963 lyžařů a za to Vám patří obrovský dík!

Jak to celé dopadlo?

Kompletní výsledky jsou zde Volná technika na 12km Volná technika na 22km   Klasická technika na 12km Klasická technika na 22km Klasická technika na 39km

Kde se uvidíme příště?

Již příští víkend se koná předposlední zastávka Šumavský skimaraton TV NOVA! Online registrace končí vyjímečně až ve čtvrtek o půlnoci. Registrovat se můžeš zde Organizační tým Stopa pro život
Stopa pro život

Autor Stopa pro život

Seriál Stopa pro život sdružuje pět oblíbených velkých  českých závodů v běžeckém lyžování. Každý je trochu jiný, má svoji jedinečnou historii, specifické kouzlo, jedinečnou závodní trasu a kulisu.