Aktuality před Krkonošskou 70 LAWI 2019

Jdeme do finále! Závěrečný podnik letošního seriálu ČUS Stopa pro život – Krkonošská 70 LAWI je tady. Zítra v sobotu 16. 3. ve Špindlerově Mlýně startuje legendární závod hlídek, ale také závody pro individuální kategorie mužů a žen. Máme pro vás poslední důležité informace před startem…

Krkonošská 70 LAWI běží v zaběhnutých kolejích, ani letošní 64. ročník nebude výjimkou. Kdo zde již byl, ví, co ho čeká a kde co najde. Přesto některé příjemné novinky pro vás máme. Třeba to, že v areálu zázemí závodu ve Svatém Petru je přichystaný stejný velkokapacitní stan, který minulý týden využili návštěvníci Světového poháru.

Parkování
Pro závodníky K70 je vyhrazeno parkování ZDARMA na spodních plochách centrálního parkoviště Hromovka (viz mapa) při příjezdu do Špindlerova Mlýna. Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelské služby! Děkujeme.
Pozor! Přímo v areálu závodu je parkování mimo parkovací karty zakázáno!

Kyvadlová doprava SKI busy do areálu
Ze spodního parkoviště P1 budou závodníky přímo do areálu svážet pořadateli domluvené autobusy. Časy odjezdů: 6:20, 6:40, 7:00, 7:20, 7:40
Další možností je jít do areálu zázemí pěšky cestou podél Svatopetrského potoku. (cca 1,5 km)

Prezence
Prezenci najdete v zázemí ve velkokapacitním stanu Stopy pro život, kde si můžete vyzvednou startovní číslo nebo se také přihlásit do závodu, pokud jste to nestihli předem.
Pořadatelé K70 prosí účastníky, kteří se chtějí přihlásit až na místě, aby si tiskopis přihlášky do závodu vytiskli a vyplnili předem doma. Ráno před startem je ve stanu velký mumraj a urychlí se tak registrace závodníků. Děkujeme.

Upozorňujeme také na brzké časy startů, každá hlídka má unikátní čas, kdy vyrazí na trať závodu! Neprošvihněte ho, nečeká se! Přesné časy startů hlídek najdete ve startovní listině ZDE

Prezence v zázemí probíhá:
Pátek 15. 3. 2019
15:00 – 21:00
Sobota 16. 3. 2019
6:00 – 8:00

Program
8:00 – start hlídek v pořadí: 70 km, 50 km muži, 50 km ženy, 25 km veteráni, 25 km ženy každých 30 sekund tři družstva / hlídky / dle startovních čísel a dle časů podle startovní listiny.
/ každá hlídka má předem stanovený čas startu viz. startovní listina  ZDE – v případě nedodržení předepsaného startovního času – následuje opožděný start s časovou penalizací /

Po startu hlídek následuje hromadný start jednotlivců po kategoriích v pořadí 50 km muži, 50 km ženy, 25 km muži, 25 km ženy. (Start po kategoriích ve vlnách přibližně po 30 závodnících). Startovní listina jednotlivců ZDE.

Vyhlášení vítězů K 70 a celkových výsledků seriálu 2019 (Ski Prestige Trophy) proběhne v cca 14:30. Přesný čas vyhlášení se určí až podle dojezdu závodníků do cíle.

Trasy
V Krkonoších včera napadlo několik centimetrů nového sněhu. Ale nic hrozného, co by nešlo zvládnout upravit. Trasy jsou v dobrém stavu a sněhu je všude pořád dost. Sníh je mokrý, těžký, jarní. Dávejte si proto při jízdě a hlavně ve sjezdech větší pozor.

70 km – pětičlenné mužské hlídky
25 km, 50 km – pětičlenné mužské a ženské hlídky
25 km, 50 km – jednotlivci

Detaily tratí, profily apod. najdete ZDE.

WEB kamery

Areál Sv. Petr

Černá Hora – Jánské Lázně

Počasí

Předpověď od Norů na sobotu 16. 3. hlásá zataženou oblohu s teplotami těsně nad bodem mrazu. Odpoledne by mělo začít drobně sněžit.

Šťastnou cestu do Špindlerova Mlýna přejí pořadatelské týmy TJ Lokomotiva Trutnov a seriálu Stopa pro život.

2019-03-15T15:58:25+00:00